סידור חדר משחקים - חשיבה חדשה על המושג סדר


 

כאימהות כשאנחנו חושבות על חדר משחקים/ילדים בבית, כנראה נרגיש מועקה קטנה בלב. יש כ"כ הרבה משחקים, מכל מיני סוגים, ולא תמיד נדע איך לארגן את הכול בצורה נכונה כדי שיהיה קל להתנהל ולשמור על הסדר. זה נראה כאילו הסדר לא תלוי רק בנו ודווקא בהם כשכל פעם מחדש נחווה את החדר כאילו סערה עברה בו . בקיצור, חדר משחקים יכול להביא אתו כאב ראש מאד גדול אם לא יודעים כיצד להתנהל בו.

אז על מה הכי חשוב לשים דגש?

לא משנה כמה כלים אתן לכם עכשיו שיעזרו לכם לארגן את החדר, הסדר לא ימשך כל עוד לא תרגילו את עצמכן להתנהל בצורה מסוימת.

אז קבלו כמה רעיונות חדשים שיגרמו לכם לחשוב מחדש על המושג סדר:

1.נגישות -אנחנו לא יכולים לצפות שהחדר לא יתבלגן אם כל הצעצועים יהיו כ"כ נגישים לילדים. בחרו להנגיש משחקים מסוימים ואת השאר לאחסן במקום פחות נגיש.

2. מיקוד במקום התפזרות – במקום לפזר את כל המשחקים, אפשרו להם לשחק במקביל במשחק אחד או שניים במקביל. כך גם אם יהיה קצת בלגן, הוא עדיין יישאר בשליטתכם.

3. הרגלים חדשים - כשהילד רוצה לשחק במשחק חדש, שבו יחד אתו ולמדו אותו לאסוף ולסדר את המשחק שרק עכשיו שיחק בו. דברו אליו, הסבירו לו מה אתם עושים. מפעם לפעם הוא יפנים את הרעיון וזה יהפוך להיות חלק מההרגלים שהוא מאמץ לחייו.

4. אתגרים דרך אחסון נכון – וודאו שיש לכל משחק בית משלו. ציירו על הקופסא את הנושא או רשמו את שם המשחק (מה שרלוונטי לגילו). כשהילד ילמד לאסוף אחרי עצמו, יהיה לו הרבה יותר קל כשהוא מבין איך מסדרים, והפעולה עצמה של השייכות לקופסא, הופכת גם היא למשחק בשבילו שמאמץ את החשיבה.  

לפרטים לארגון הבית /מעברי דירה / אימון להרגלי סדר חדשים:

מירי – 050-3929171